Unit Teknologi Maklumat

Unit Teknologi Maklumat bertanggungjawab menguruskan semua kemudahan Teknologi Maklumat di Politeknik Port Dickson. Unit ini bertanggungjawab sepenuhnya terhadap hampir 1000 buah komputer dari aspek teknikal dan penyelenggaraan. Setiap makmal dibekalkan dengan perkhidmatan rangkaian. Kemudahan log masuk dan pengimpanan data disediakan pada domain child. Setiap pengguna makmal diperuntukkan ruang penyimpanan sebanyak 3GB. Selain dari itu, Unit Teknologi Maklumat juga menyediakan perkhidmatan wi-fi poliPD kepada warga Politeknik Port Dickson yang terdiri daripada kakitangan akademik dan bukan akademik di beberapa lokasi sekitar kampus. Perkhidmatan ini juga telah diperluaskan kepada para pelajar sehingga ke kolej kediaman pelajar bagi memudahkan capaian internet. 

 

Ketua Unit : Aina bt Md. Noor aina@polipd.edu.my
Pegawai Teknologi Maklumat : Noor Hafizah bt Abd Hadi hafizah@polipd.edu.my
  : Catherine Foo Wei Li catherine@polipd.edu.my
Penolong Pegawai Teknologi Maklumat : Mohd Fadhlan bin Md Radzi fadhlan@polipd.edu.my
  : Azniza bt Mat Nasir azniza.poli@1govuc.gov.my
Juruteknik Komputer : Noryasniza bt Mohd Yassin noryasniza@polipd.edu.my
  : Mohd Noor bin Khalid mohdnoor@polipd.edu.my
  : Zulhazmi bin Mohd Yazit zulhazmi@polipd.edu.my
  : Mohd Husna bin Ismail mohdhusna@polipd.edu.my
  : Shakinah bt Saad shakinah@polipd.edu.my
  : Nur Suzieliana bt AbdGhani suzieliana@polipd.edu.my
  : Mohd Fuad bin Daud mohdfuad@polipd.edu.my
No Telefon : 06-662 2000 / 2022 / 2081 / 1585

Pautan Luar

Ikuti Kami

Politeknik Port Dickson

Penjana Utama Modal Insan Inovatif Melalui Pendidikan

Hubungi Kami

Politeknik Port Dickson

Km 14 Jalan Pantai
71050 Si Rusa, Negeri Sembilan

Tel: 06-662 2000 / 2111
Fax: 06-662 2026 / 2027

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.